3. článek o našem turnaji v denním tisku Českolipský deník.

• Umístění: tenisová hala v České Lípě (Mapa)
  • Více informací: tenisový areál u Ploučnice v České Lípě

Popis

16.12.2019

V sobotu 14. prosince se v tenisové hale v České Lípě znovu rozhořely velké tenisové bitvy amatérských párů na turnaji pořádaném spolkem Tenisová rodina. I přes večerní termín se v hale sešlo na patnáct párů.

Derniéru ovládl pár ze Cvikova | Foto: Tenisová rodina

Kromě místních dorazily také páry z Chomutova, zastoupení měla i Okrouhlá, Cvikov či Špindlerův Mlýn. „Turnaj pořádaný v tradiční pohodové a přátelské atmosféře se velmi vydařil. Rozlosovány byly tři skupiny po pěti párech. Systém, který se osvědčil, tak znovu vytvořil dva pavouky. V základní skupině se vám nemusí dařit podle vašich představ, přesto to ještě neznamená konec nadějí,“ přiblížil okolnosti organizátor Zdeněk Hykš.

Celý turnaj nakonec vyhrál pár ze Cvikova Vladimír Garab – Jiří Machačný. Jako jediné duo vyhrálo všech sedm zápasů. Svoje vysoké kvality potvrdil také českolipský pár Marek Svoboda – Michael Berger – na všech třech halových turnajích hráli vždy ve finále. Moc pěkné výkony předvedl i pár Pavel Zemanec – Petr Bartoníček.

Pavouk o medaile se vydařil rodině Kosťunových. Zlaté medaile si vybojovali Pavel a Jan Kosťunovi, bronzovou placku přidal Daniel Kosťun v páru s Jiřím Benešem. Stříbrné medaile si do Chomutova odvezli Michal Uhlíř – Daniel Mondok. Ani ostatní páry nepropadly, mnohé prokázaly v soubojích vysoké kvality.

„Rád bych závěrem poděkoval všem hráčům za jejich účast v turnaji. A všem ostatním posílám následující vzkaz. Přijďte si zahrát naše turnaje, staňte se součástí naší tenisové party. Těším se na další setkání na našich turnajích,“ dodal na závěr Zdeněk Hykš.